Így készült: 7. kerület, 7 hét, 90 m2
És akkor jöjjön a beszámoló a lakásról, amin az elmúlt időszakban dolgoztam. A belvárosi, 90 nm-es lakás teljesen üres volt és jó állapotú, a tulaj festést sem akart, de erre szerencsére sikerült rábeszélnem. A halványsárga falakkal nem tudom mit kezdtem volna. Gyakorlatilag szabad kezet kaptam a kialakítást illetően, hiszen a lakás eddig is ki volt adva és ezután is erre szánják.
Az alaprajza meglehetősen érdekes, ugyanis nem igazán találni benne derékszöget, a szobák trapéz alakúak:
Két fő problémás pont volt, a konyha és a WC-fürdő, mivel ezek is jó állapotban voltak, de nem igazán passzoltak az elképzelésbe. A fürdő klasszik márványmintás csempéje kizárt volt, hogy maradjon, de se idő, se keret nem volt arra, hogy szétverjük, úgyhogy maradt a festése. Kérdeztem is Judittól párat, aki korábban mindent összefoglalt csempe festéssel kapcsolatosan itt. Ilyen volt:
És pár nap festés után:
Beszerzés: szék, fogas – Vatera, tükör – hoztuk, fogkefe tartó, szappanadagoló, törölközők – H&M Home.
A másik kényes pont a konyha volt, mivel teljesen rendben volt az egész, de nagyon nem tetszett és nem is passzolt az összképbe:
Itt is szerettem volna a fali csempét festeni és fekete polcokra cseréltem volna a felső szekrényeket, de időhiány miatt kompromisszumot kellett kötnöm és végül nem nyúltunk a bútorhoz. De a másik oldalon azért garázdálkodtunk 🙂 Itt szeretném megköszönni Rékának a feliratot, főleg mivel s.o.s. vállalta:
A szék Vateráról van, a kis asztalka pedig egy ronda barna régi ikeás asztal volt, amit lefestettem fehérre.
A lámpa a Möbelkunstból:
Valamint van 4 régi, ’50-’60-as évekből származó villamosplakát innen. Ilyenek:
Az előszoba hat méter hosszú és íves (nem voltak bútorok, ezek régebbi fotók):
Volt pár olyan ötletem, amiért mindenki anyázott, még én is, például hogy fessünk csíkot ide, hat méter hosszan és fűrészporos tapétára! Csak nagyon elszántaknak és türelmeseknek ajánlom. Az előszoba fogasfallal kapcsolatosan az első tervem az volt, hogy lefestem ugyanúgy, mint a falat, de amikor felraktuk akkor olyan jól nézett ki, hogy elvetettem. Bár az ötlet szerintem jó volt, nem éreztem úgy, hogy annyival többet adna hozzá:
Imádom ezeket a képeket:
WC ajtó 🙂
Beszerzés: előszobafal – Amikor Galéria, pad – Trafó, lámpa – Tilka, képek és WC matrica – Etsy.
Az étkező előtte (üres volt):
Az elrendezése adta magát, az asztal régi ikea, már nem kapható, először le akartam festeni fehérre, mert nem tetszett a sok barna egymáson (parketta, asztal, székek), de valahogy nem éreztem úgy, hogy attól jobb lenne, szóval inkább maradt. Viszont hátul a kékeszöldes komódot festettem, Pentart Dekor Paint Softtal (méregzöld) és utána viaszoltam:
A szőnyeg Vatera, a lámpa szintén Möbelkunst, a székek Antik Sziget, a dekorok H&M Home, Vivre és saját darabok:
Amúgy az összes széket és azokat a régi bútorokat, amiket nem festettem le, lekezeltem lenolajkencével, hogy szép színük és fényük legyen.
A nagy hálószobával sokáig kellett barátkoznom, mert a franciaágy csak egy helyen fért el: a ferde falon. Nagyon bántotta a szememet, hogy ez a nagy monstrum nem párhuzamos a többi fallal, ráadásul az ide tervezett szőnyeg se fért el sehova sehogyan.
A kis kék éjjeli szerkények A Trafóból vannak, én festettem le őket (Annie Sloan Chalk Paint, Napoleonic Blue és viasz). A csillárt és kis lámpákat Bálint/Wind&Beer készítette, a békás képet az Aliexpresszről rendeltem, az ágyat és a barna szekrényt kaptuk. Textilek, kiegészítők: Vivre, H&M Home, IKEA.
Van egy icipici szoba, ami a konyhából nyílik. Annyira kicsi, hogy csak egy szimpla ágy fért be, még egy kinyithatós kanapé se, de nem is akartam agyonzsúfolni:
A kis lerakó és a faburkolat szintén Bálint munkája, ez utóbbi felszerelésénél még a vérét is adta! Beszerzés: ágy, éjjeli lámpa – IKEA, textilek – H&M Home, csillár – Praktiker.
A nappali kialakításánál szempont volt, lehessen ott aludni, hiszen rövid távú kiadásra készült a lakás, ugyanakkor maradjon meg a nappali hangulat és akkor is használható legyen, ha mégis hosszú távra lenne a jövőben kiadva a lakás. Így került be egy kétszemélyes és egy egyszemélyes kinyithatós kanapé, egy kis dolgozósarok, valamint egy gyereksarok, mert elsősorban a családos turistákat lőttük be célcsoportnak és nem a bulizós fiatalokat.
Itt felkerült a falra a nagymama fiatal kori képe:
A csillár innen van, a kanapék, az állólámpa és a falikarok IKEA, a szőnyeg és a varrógépasztal – Vatera, szék – Vakum Design.
A beépített polc megvolt, főleg angol nyelvű könyvek/gyerekkönyvek kerültek rá, valamint rajzolós cuccok és néhány játék. A gyerekpad az Antik Szigettől van, bár rá se lehet ismerni, mert csak úgy kint volt a szabadban, a fal mellé állítva, majdnem szétesett, érte eső, nap, minden, de csodásan megcsinálták! Amikor felfedeztem már sötétedett és épp készültünk elmenni, csak a szemem sarkából láttam, de valami kényszerített arra, hogy visszanézzek és milyen jól tettem 🙂
A képek szintén régi villamosplakátok, a gurulós asztalt Bálint csinálta, a dekorok és textilek pedig – IKEA, H&M Home, Vivre.
Néhány a plakátok közül:
A lakás az első megtekintéstől számítva pontosan 7 hét alatt készült el, ami nagyon feszített tempó volt, ráadásul a tulaj egy hónap alatt akarta megcsinálni. Mondtam, hogy az kizárt, max ha elmegyünk az IKEA-ba és mindent ott megveszünk. Biztosan kíváncsiak vagytok, hogy mennyi volt az össz költség, nem sokkal, de két millió forint alatt megálltunk. Ehhez nagyon sok kutakodás és ügyeskedés kellett, hogy jó áron szerezzem be, amit csak lehet. A legjobb vásárt a régi kilim szőnyeggel csináltam, ami kb 2×4 méteres és 55ezer forintért vettem.
Fotók: Hajdrák Tímea, Kertész Kristóf
*****
Találd meg az otthonod stílusát Online tanfolyam
Több stílus is teszik és szeretnél köztük eligazodni?
Szeretnéd tudni, hogyan mixelheted őket? Mik az egyes lakberendezési stílusok sajátosságai?
Milyen színek, anyagok, formák passzolnak hozzá, és mik azok, amikkel nagyon mellé lehet nyúlni?
Végigvesszük a legnépszerűbb lakberendezési stílusokat, megnézzük hogyan lehet őket hazai körülmények között használni. A Stílus tanfolyam II. részében megtanulod hogyan tudod az otthonodba bevinni a személyiségedet, egy kis egyediséget, hogy az tényleg téged tükrözzön! De ennek előfeltétele az I. rész, mert az alapokat itt tanulod meg, ezek nélkül nem fogsz tudni boldogulni a következő szinten.
Minden megtanítok a stílus tanfolyamon, ami ehhez szükséges. Rizsa nélkül, egyszerűen és érthetően!
A tananyag állandó jelleggel, mindenféle korlátozás nélkül, bárhonnan, bármikor elérhető az online felületen. A tanfolyamokhoz tartozik egy szuper hangulatú zárt FB csoport, ahol kérdezhetsz, ha elakadsz, vagy segítségre van szükséged.