Képkeret-kalauz különböző stílusokhoz
A képekkel való dekoráció során sok kérdés merül fel, a legtöbbször azt hallom, hogy „van egy üres falam, fogalmam sincs mit tegyek oda”. Ilyenkor a legjobb inspirációkat keresgélni és azokból ötletet meríteni. Hoztam egy kis válogatást, ahol három nagyobb „stílust” különítettem el. Mindegyik teljesen más hangulatot hordoz, a keretek stílusát is a lakáshoz válasszuk!
Modern keretek
Ha figyelmesen megnézitek a képeket, akkor látható, hogy nagyon vékonyak a keretek és nincs paszpartu, teljesen kitöltik a képek a helyet:
Persze, ez nem azt jelenti, hogy a vastagabb kereteknek és a paszpartunak lejárt volna egy ideje, csak szerettem volna felhívni a figyelmet erre az irányra, ami a mai stílusok többségéhez passzol: skandináv, minimál, modern, eklektikus, mcm, stb. Anyagukat illetően szintén nem mindegy milyen, a skandinávos hangulathoz nyugodtan mehet például fekete-fehér műanyag. De mcm-hez vagy ha egy kicsit art decos, glamouros hatást szeretnénk, akkor fémesen csillogót. Rusztikus és neutrális enteriőrbe pedig jöhet a natúr fa:
És még a vintage stílussal is jó kombót alkot:
Klasszikusok másképp:
Egészen más hatást ér el, mint a fenti képek, inkább bohém, vintage-eklektikus otthonokhoz passzol. Csak fogjunk pár régi keretet és helyezzük el másképp, gondoljuk újra. Kép a képben:
Ki mondta, hogy fel kell őket akasztani?
Itt meg kimásztak a képek a helyükről:
Hasznosítsd újra!
Egy egész irányzat épül már az újrahasznosításra és arra, hogy kidobás helyett a tárgyaknak új funkciót adjunk. Végtelen számú ötletet találhatunk a témában, én most csak párat ragadtam ki, ezeket nem is magyaráznám túl, jól látható, hogy miből lettek:
A képeket és a forrásukat megtalálod a Pinterest albumomban.
Ha pedig Neked is vannak ötleteid, akkor gyere és tervezz, mert a Zepter 13. alkalommal hirdeti meg formatervezői pályázatát, amelynek idei témája “A keretek művészete – szépség keretei“. A pályázóknak padlóra, asztalra vagy falra helyezhető kép/fotó/tükör kereteket kell tervezniük. A pályázat komoly publicitással és díjakkal jár!
Nevezési határidő: 2016. szeptember 30.
A pályázat részletes leírását, feltételeit itt találjátok. Ha van formatervező/képző-iparművész ismerősöd, akkor oszd meg vele a lehetőséget!
*****